0 224 273 00 83
0 543 273 09 83
info@alfamakmakina.com
Genel

Tampon Baskı İşiniz için Doğru Baskı Tekniği mi?

Alfamak Makine > Blog > Genel > Tampon Baskı İşiniz için Doğru Baskı Tekniği mi?

Tampon Baskı İşiniz için Doğru Baskı Tekniği mi?

Tampon baskı, 200 yıldan uzun süredir kullanılan bir baskı tekniğidir . Bu kadar uzun ömürlü bir teknik olması nedeniyle tampon baskının güncel zamana ayak uydurduğu sonucuna varmak kolaydır. Tampon baskı, düşük başlangıç maliyetleri ve sürekli düşük işletme maliyetleri sayesinde her büyüklükteki işletme için harika bir seçenek olmaya devam ediyor. Ancak tampon baskı işletmeniz için doğru…

Tampon baskı, 200 yıldan uzun süredir kullanılan bir baskı tekniğidir . Bu kadar uzun ömürlü bir teknik olması nedeniyle tampon baskının güncel zamana ayak uydurduğu sonucuna varmak kolaydır. Tampon baskı, düşük başlangıç maliyetleri ve sürekli düşük işletme maliyetleri sayesinde her büyüklükteki işletme için harika bir seçenek olmaya devam ediyor. Ancak tampon baskı işletmeniz için doğru mu?

En baştan başlayalım, ne üzerine baskı yapmak istiyorsunuz?

Tampon baskı, çok sayıda sektöre hitap eden çok çeşitli ürünlere baskı yapma özgürlüğü sağlar. Kullandığınız diş fırçasının üzerinde bile tampon baskı yapıldığını görebilirsiniz! Peki ya aracınızın ön panelinin plastik bileşenleri? Bir çok farklı yüzeye baskı yapabilmek için tampon baskı harika bir seçenektir.

BAŞLARKEN:

Genel olarak, tampon baskı makineleri aşağıdakilere göre farklılık gösterir:

  • renk sayısı
  • görüntü çapı
  • ürün yüksekliği

Önce birinci maddeyi ele alalım. Alfamak’ta  1 ila 4 renkli tasarımı basabilmek için farklı tampon baskı makineleri sunuyoruz. Tampon baskı makinelerine ayrılmış sayfamızdaki bölümü ziyaret ederek seçeneklerinizi değerlendirebilirsiniz.

İkinci olarak, tampon baskı makinasında  kullanılan mürekkep kabına bağlı olarak, tampon baskı makinalarımız 60 mm ile 120 mm çap arasında maksimum görüntü boyutu sunar.

Üçüncüsü, tampon baskı makinalarımızın büyüklüğüne bağlı olarak çeşitli yükseklikte parçalara baskı yapabilir!

Bu üç nokta üzerinde düşünmek için bir dakikanızı ayırın. Logonuzun 4 rengi var mı? Daha fazlası varsa, UV yazıcıları kontrol etmeyi düşünün.

TAMPON BASKI MAKİNASI NEDİR?

Tampon baskı makinesi, 2D görüntüyü 3D ürüne aktarma işlemini tamamlamak için tampon baskı silikonları, tampon baskı plakaları ve tampon baskı mürekkebinden oluşan bir bütünün parçasıdır. Genellikle tampon baskı makineleri, geniş bir endüstri yelpazesinde ürünlere baskı yapmak için kullanılır.

Alfamak’ın tampon baskı makinalarının tümü kapalı hazne mürekkep kabı(kup) barındırır. Kapalı hazne kup sistemi, baskı plakasındaki fazla mürekkebi temizlemek için kupun keskin kenarını kullanan mürekkeple doldurulmuş ters çevrilmiş bir kaptır.

TAMPON BASKI TEKNİĞİNE SAHİP OLMANIN AVANTAJLARI

Son birkaç yılı küresel bir salgında yaşadık ve dış kaynakları kontrol etmenin ne kadar zor olduğunu ilk elden öğrendik; tuvalet kağıdı kıtlığı, geciken veya tamamen kaybolan paketler ve günlük hayatın birçok yerinde büyük değişiklikler. Bu süre zarfında şirket içinde tampon baskı yaptırmış olsaydınız, işiniz büyük ölçüde değişmeden kalırdı. Tampon baskıyı dışarıdan hizmet almak yerine şirket içinde düşünmek için birkaç neden vardır. Şirket içi baskı:

  • Her koşulda kontrol sizde olur.
  • Ürün baskısını hızlı biçimde değiştirebilme esnekliği sunar.
  • Sonuçlar hemen gözlemlenebileceğinden hatalara hemen müdahele şansı verir.
  • Baskı maliyetleri düşer.

PAD BASKI İÇİN POPÜLER UYGULAMALAR

ETİKETSİZ UYGULAMALAR

Gömlek etiketleri için ense baskıları! Giysi dolabınızı kontrol ettiğinizde sahip olduğunuz ürünleri çoğunluğunun artık etiketsiz olduğunu sizde gözlemleyebilirsiniz. Tabii ki bu tampon baskı tekniğinin güncel uygulamalarından sadece biridir.

Ense baskısı üç şekilde yapılabilir; ısı transferi, serigrafi veya tampon baskı. Bununla birlikte, düşük başlangıç maliyetleri, düşük işletme maliyetleri, esneklik, dayanıklılık ve anında kuruması nedeniyle tampon baskı, etiketsiz giyim etiketleri söz konusu olduğunda gerçekten en çok tercih edilen yöntemdir.

PROMOSYON ÜRÜNLERİ

Tampon baskı makinaları, tüm pazarlama ve promosyon ürünlerinizi basmak için mükemmel bir çözüm sunar. Alfamak çok çeşitli malzemeler için mürekkep seçenekleri sunar.

Yakın zamanda yapılan bir araştırma, ortalama bir evde 30 promosyon ürünü bulunduğunu ve insanların %53’ünün aldıkları bir promosyon ürününü haftada en az bir kez kullandığını gösterdi. Bu, şirketinizi müşterilerin günlük yaşamlarına ve evlerine entegre etmenin ucuz ve kolay bir yoludur.

ENDÜSTRİYEL UYGULAMALAR

Endüstriyel ürünler genellikle benzersiz şekil ve boyutta olduğundan, tampon baskı için sınırsız seçenekler vardır. Tampon baskı, endüstriyel uygulamalar söz konusu olduğunda parlar, çünkü şirketler genellikle ürün üzerinde yalnızca tek renkli logolara veya ürün bilgilerine ihtiyaç duyar. Tornavida sapına baskı yapabilmesi, tampon baskının daha zor yüzeylere nasıl uyum sağlayabildiğinin mükemmel bir örneğidir.

Bir yanıt yazın