SIRPI EPOCAT Cam/Metal

EPOCAT
 
Ürün Tanımı:
 
EPOCAT, zor yüzeylere yüksek tutunma gücü sağlaması için özel olarak geliştirilmiş iki bileşenli serigrafi baskı mürekkepleri serisidir.  
 
Ürünün Karakteristik Özellikleri:
 
Bükülme, buruşturulma, kesime karşı yüksek direnç.
Alkol, deterjan, yağlar, asitler, petrol, alkali ürünler, parfümler ve organik solvent türevlerine karşı kimyasal direnç.
F.P.T.(food,package, toys)* ve EN 71-III**  normlarına uygunluk.
Ekstra parlak baskı sonuçları.
Yüksek kapatıcılık.
Çok sayıda yüzeye uygulanabilirlik ve yüksek tutunma gücü
Uzun baskı ömrü ve çevresel koşullara dayanıklılık.
Kullanım sırasında ani ısı değişimlerine maruz kalan yüzeylerde (devre kartları) uzun ömürlü sonuçlar.
 
Uygulanabilir Yüzeyler:
 
Alüminyum levhalar
Diğer metaller
Cam
Seramik
PVC
Plexiglass
Polystrene (polistren)
Polythene (polietilen)
Termo-set plastik türevleri
Fenol türevli materyaller
Melamin (formika)
PCB malzemeler(devre kartları)
 
Renk Gamı ve Performans:
 
SIRPI, EPOCAT serisi mürekkeplerin 100-180’ lik ipek kalıplarda, %5-10 inceltici karışımı ile kullanılmasını tavsiye eder. SIRPI onaylı inceltici ve ürünler kullanldığında, 30-35 m2/kg’ lık bir baskı performansı beklenmelidir. 
 
Renk Kataloğunda Yer Alan;
 
1. 20 standart renk
2. 4 metalize renk
3. Trigromi renkler
serimizin renk gamını oluştururlar. 
 
Yardımcı Malzemeler:
 
SIRPI, yanlızca ürün gamı içerisinde bulunan yardmcı malzemelerin kullanılmasını tavsiye eder. Aksi durumda baskı sonuçları, baskı kalıpları ve baskı yüzeylerinde oluşabilecek hiç bir aksaklıktan sorumlu tutulamaz!!!
 
SIRPI Dil. Medio 242 (inceltici-orta) %5-10
SIRPI Dil. Ritardante 246 (geciktirici) %5-10
SIRPI Catalizzatore 244 FPT (katalizör) %14-20
SIRPI Catalizzatore 260 FPT (katalizör) %14-20
SIRPI Catalizzatore 387 FPT (katalizör) %8
SIRPI Catalizzatore 735 FPT (katalizör) %25
 
SIRPI, mürekkep ve katalizör karışımının baskı işlemine başlanmasına en yakın bir zaman diliminde hazırlanmasını tavsiye eder. Katalizör mürekkep karışımının kalıp ömrü ortamsal şartlara göre 6-8 saat arasıdan değişiklik gösterecektir. Mürekkep katalizör karışımı için size verilen değer aralıkları test edilmiş değer aralıklarıdır. Bu oranların dışına çıkmanız halinde SIRPI, baskı testlerini detaylı bir şekilde yapmanızı şiddetle tavsiye eder. SIRPI, hazırlanan karışımlarda katalizör oranı arttıkça esnekliğin, katalizör oranı azaldıkça kimyasal direnç artacağını hatırlatır.
 
SIRPI Catalizzatore 387 FPT* (katalizör) : Cam yüzeyler için spesifik olarak tasarlanmış, tüketiciyi fırınlama işlemi sırasında oluşan maliyetlerden kurtaran devrim niteliğinde bir katalizördür, % 8 oranında karışım hazırlanarak kullanılmalıdır. 24 saat içerisinde ideal oda sıcaklığı şartları altında güçlü fiziksel ve kimyasal dirence sahip baskı elde etmenizi sağlar.
 
SIRPI Catalizzatore 735 FPT* (katalizör) : Bu katalizör tünel fırınlama işlemi uygulayan kullanıcılar için geliştirilmiştir. Tavsiye edilen fırınlama değerleri 1200C ve 1 dakika süredir. Ancak sıcaklık arttırılıp süre düşürülerek veya süre arttırılıp sıcaklık düşürülerek kullanılabilir. Unutulmamalıdır ki EPOCAT serisi boyalar 2500 C ve üzeri sıcaklıklarda test edilmemiştir. Fırınlama işlemini mümkün olduğunca tavsiye edilen değerler içerisinde gerçekleştiriniz. Bu katalizör kullanıldığında mutlaka uygulama yapılan mekanın nem ve sıcaklık değerlerine göre boya karışımına yavaşlatıcı eklenmelidir.
 
Kuruma Özellikleri:
Aşağıda verilen kuruma değerleri katalizör-mürekkep karışımları için yaklaşık kuruma değerleridir!!! Kuruma değerleri kullandığınız katalizöre göre verilen aralıklar içerisinde farklılık gösterecektir. SIRPI, kuruma işlemlerinde kullanıcının malzeme üzerinde test yapmasını şiddetle tavsiye eder.
 
Oda Sıcaklığı:
Yüzeysel Kuruma ► 2-3 saat
Tam Kürlenme ► 4-7 gün
 
Hava Konveksiyonlu Fırınlar:
Tam Kürlenme / Plastik ► 70-800C / 10-15 dakika
Tam Kürlenme / Metal ► 100-1500C / 20-30 dakika
Tam Kürlenme / Cam ► 150-1700C / 20-30 dakika
 
 
Baskı Sonrası Uygulamalar:
 
Buruşturma 
Eğme / Bükme 
Ani ısı değişimleri 
Kesme 
 
Temizlik: 
 
Sirpi Mürekkeplerinin kalıp ömrü 6-8 saattir. Bu süre kullanılan yardımcı maddeler ve oranlarına göre farklılık gösterebilir. Her baskı işleminden sonra kalıplar kaliteli temizlik ürünleri ile iyice temizlenmelidir.
 
 

 

 

Bu kategoride ürün bulunamadı.
ALFAMAK LAZER VE BASKI SİSTEMLERİ MAKİNE SAN. TİC. LTD. ŞTİ. © 2022
Altyapı: Gökhan Keskin-TR